Sektörden Haberler

Teskon 2011’in ana teması; “Enerji: Dünden Daha Az”

İlk olarak 1993 yılında Balçova Termal Tesisleri’nde düzenlenen Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi bu yıl onuncu kez kapılarını açıyor. Tesisat alanında çalışan mühendis, ara teknik eleman, kurum ve kuruluşların buluşma noktası olan ve iki yılda bir düzenlenen Teskon, bu yıl da MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi – İzmir?de 13 – 16 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
?ENERJİ: DÜNDEN DAHA AZ? temasıyla düzenlenen teskon 2011’de; tükenen birincil enerji kaynakları ile küresel ısınmanın baskısı altında, Tesisat Mühendisliği’nin teorisinden uygulamalarına ve eğitimine kadar tüm alanlarındaki her düzeydeki gelişmeler tartışılacak.
Teskon 2011; sempozyumlar, seminerler, konferanslar, atölye çalışmaları, panel, bilimsel ve teknik bildiriler, forumlar, sabah toplantıları ve sosyal etkinlikleriyle geçmiş yıllarda olduğu gibi tesisat alanında ülkemizdeki en önemli platformlardan biri olma özelliğini sürdürüyor. Kongre programında bu yıl; 5 sempozyum, 8 seminer, 17 kurs, 4 atölye çalışması ve 1 panel yer almakta.
Dokuz salonda dört gün boyunca yoğun bir programa ev sahipliği yapacak Teskon 2011 hakkında ayrıntılı bilgi için http://teskon.mmo.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.