ANT Mekanik Tesisat Sistemleri Ltd. 10 seneye varan piyasa tecrübesi ve ilgili standart ve yönetmelikler ışığında gerçekleştirdiği projelerde her zaman %100 müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir. Firmamızın verdiği hizmetler arasında mekanik tesisat proje tasarımı ve konu ile ilgili mühendislik hizmetleri ilk sırayı alır. Firmamızın kullandığı teknoloji ve çalışanlarındaki vizyon sayesinde diğer firmalar için tanıtım ve bayi otomasyonunu sağlayacak özel uygulama yazılımları son derece hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılır. Piyasada bir hesap standardı haline gelen MTH-Mekanik Tesisat Hesapları bilgisayar yazılımı ile tanışmamış firmalar için hesap çözümleri üretmek için MTH hesap desteği sağlayan firmamız proje bazındaki çözümlerde her zaman yanınız da olacaktır.

Proje Tasarımı

Isıtma klima soğutma sektöründeki güncel proje uygulamalarında kullanılan tüm teknikleri bünyesinde barındıran firmamız önproje çalışmalarından uygulama ve detay projelerine, asbuilt projelerden hakediş, metraja kadar tüm süreçlerde ortak çalışmalar ile siz değerli projecilerin her zaman yanındadır. Firmamız bünyesindeki proje çalışanlarımızın deneyimi ve tecrübesi sadece ülkemizdeki proje çözümlerini değil Rusya ve Türk cumhuriyetlerindeki özel uygulamaları da kapsar.

Proje tasarımlarımızda günün gerektirdiği tüm tasarım usulleri ve standartlara uygun çalışılmaktadır. MMO, ilgili meslek kurumları ve piyasalarda söz sahibi diğer firmaların yayınladıkları güncel bilgiler, standartlar da proje tasarımlarımızda göz önüne alınır, özellikle mekanik tesisat sektörüne yönelik projelerde ASHRAE, MMO, Bayındırlık Bakanlığının yayınladığı standartlara, Basınçlı kaplarda (Kazan, Eşanjör, Boyler ve Lpg tankları) ASME, Türk loydu gibi kurumların yayınladığı standartlara uygun proje tasarımı gerçekleştirmekteyiz.

Isıtma klima soğutma proje tasarımları haricinde Türk Loydu’ nun onayını gerektiren basınçlı kaplar, depolar ve silolar içinde çalışmalarımız vardır. Proje çalışmalarının ücretlendirilmeleri konusunda çeşitli seçenekler mevcuttur. Tesisat cinsine göre inşaat metrekaresi üzerinden, saat çalışması üzerinden ve pafta başı çalışmalar üzerinden ücretlendirme yapılabilir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim kısmından firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz

Ozel Uygulama yazılımı

Firma tanıtımında iyi hazırlanmış reklam çalışmasından katkat daha üstün geri dönüş sağlayan promosyon yazılımları, ısıtma klima soğutma sektöründe büyük önem taşımaktadır. Firmamız bünyesindeki yazılım personeli ile bu zor çalışmayı siz değerli müşterimiz ile koordineli çalışarak kısa zamanda sonuçlandırıyoruz. Sektördeki tek profesyonel mekanik tesisat hesap yazılımı olan MTH firmamızın yazılım personeli tarafından geliştirilmiştir. 2001 senesi itibari ile piyasalarda 750 den fazla lisanslı modülü bulunan bu yazılım cihaz seçim özelliği ilede ürün tanıtımı ve firmalara uyarlanabilecek yapısı ile promosyon cd’ lerine en güzel örnektir.

ECA ısı v1.0 çalışması 2500′ ü geçen kullanıcı sayısı ile Emas A.Ş. nin (ECA) bu konuda kazandığı başarıyı ispat eder. Yazılım içerisindeki kesin hesap ve yaklaşık hesap usulleri ile sektörün her kesimindeki insan tarafından rahatca kullanılabilir.

Özel uygulama yazılımları işin mahiyetine göre üç ay-altı ay arasında sürebilir. Bu sebepten ücretlendirme için yazılımın özelliklerinin önceden belirlenmiş olması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim kısmından firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

MTH Hesap Destegı

Firmamız tanıtımını ve satışını üstlendiği MTH-Mekanik Tesisat Hesapları ile tüm mühendislik firmalarına ısıtma klima soğutma konularında hesap desteği sağlamaktadır. El ile yapılan çalışmalardan 30 ila 60 kat benzer uygulama yazılımlarından çok daha hızlı ve kesin sonuçların alınabildiği bu hesap desteği çalıması işin mahiyeti ne kadar çeşitli olursa olsun inşaat metrekaresi ne kadar büyük olursa olsun hesap için gerekli minimum bilgiler tarafımıza ulaştıktan sonra bir haftadan daha az zaman da sonuçlanmaktadır.

Hesap desteği çalışması projenin herhangi bir aşamasını kapsayabileceği gibi bir proje çalışmasında birinci aşama olan ısı iletim kat sayıları ve TS 825 ısı yalıtım formu hazırlanmasından ısı kaybı ve kazancı, psikrometrik prosesler, radyatör fan-coil seçilmesi, hava kanalı kesitlendirilmesi ve bina içi tesisatlara ait boru çapı, basınç kayıpları, kazan, brülör, genleşme depoları, yakıt depoları, baca kesitleri vb. kadar tüm hesap çeşitlerini barındırabilir.

Bu çalışmada yapının mekanik tesisat hesapları için gerekli minumum bilgiler, gerek inşai projelerden gerekse işin sahibi müşterimizden temin edilir. Çalışma tamamlandığında ilgili hesap standartlarının tavsiye ettiği hesap föylerinde yazıcı çıktıları alınarak onay kurumlarına sevkedilebilir veya uygulama projerleri için hesap çalışması olarak kullanılabilir. Hesap çalışması sonunda oluşan bilgiler digital ortamda saklanır, bu sayede ileriki tarihlerdeki revizyonlar için büyük kolaylık sağlanmış olur.

Hesap desteği çalışmalarının ücretlendirilmeleri konusunda çeşitli seçenekler mevcuttur. Tesisat cinsine göre inşaat metrekaresi üzerinden, saat çalışması üzerinden ücretlendirme yapılabilir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim kısmından firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.