Sizlerin Sorduğu Sık Sorulan Sorular

Türkiyede ilk defa Windows ortamında hazırlanan mekanik tesisat projelerinde ısıtma klima soğutma konusunda hesap desteği sağlayan bir bilgisayar yazılımdır.

Hayır, tamamen Türkiyede Ant MekanikTarafından hazırlanmıştır. Bu sayede Türkiyede kullanılan hesap usulleri, standartlar ve katsayıların kullanıldığı bir yazılımdır.

MTH programı yedi modülden oluşur. Bunlar Isı Kaybı Hesabı, Psikrometrik Program , Isı Kazancı Hesabı , K Değeri Hesabı , Radyatör Fan-Coil Seçimi , Hava Kanalı Hesapları , Proje Hesapları dir.

Isı Kazancı ve Havalandırma konularında Ashrae’nin tavsiye ettiği ve Türkiyede sıkça kullanılan yöntemler, Isı kaybı ve proje hesapları konusunda M.M.O. nu tavsiye ettiği çeşitli DIN ve TS normlarında hesap yapar. Isı kazancı ve Havalandırma hesaplarında SI birim sistemi ve Isı kaybı, proje hesaplarında ise MKS birim sistemleri tercih edilmiştir.

Mekanik tesisat konusunda Isıtma Klima Soğutma projeleri tasarlayan ve mühendislik hizmeti veren tüm firmalar, proje tasarım ve mühendislik hizmeti veren, taahhüt konusunda çalışan, bu sektör için cihaz Üreten, Dağıtan ve Satan tüm firmalar MTH paket yazılımını kullanabilir.

MTH modülleri kendi isimleri ile anılan hesaplar konusunda hesap desteği sağlarlar, Isı kaybı için Isı kaybı Hesabı , Psikrometrik diagram için Psikrometrik Program gibi. MTH paketinde kullanılan modüllerle kullanıcılar, Isı Kaybı Hesabı, Psikrometrik Diagram ve Proses tasarımı, Isı Kazancı Hesabı, K Değeri Hesabı, Radyatör Fan-Coil Seçimi, Hava Kanalı Kesiti ve Basınç Kayıpları, Proje Hesapları; Isıtma, Soğutma ve Temiz su Boru çapları, basınç kayıpları, Kazan, Brülör, Yakıt deposu, Kapalı, Açık Genleşme depoları, Kullanma temiz suyu hesabı ve Hidrofor, Kullanma sıcak suyu hesabı ve Boyler Hesapları ve Seçimleri yapılabilir.

Tüm modüllerde menü yapısı, kısa yol tuşları detaylı hazırlanmış yardım dosyaları, Öğretici film dosyaları, Çoklu dil desteği, Sınırsız kütüphane imkanı ve daha birçok özellik tüm modüller tarafından kullanılabilir.

Evet, MTH paket programını oluşturan modüller arasında veri paylaşımı yapabilirsiniz. Hesabınıza K Değeri ile başlar, Bulduğunuz K değerlerini Isı kaybı veya Isı kazancı hesabınıza çağırabilirsiniz, Isı kaybı hesabını yaptığınız mahal bilgilerini Isı kazancı hesabına çağırabilirsiniz, Isı kaybı ve Isı kazancı bilgilerinizi Radyatör ve Fan-Coil seçiminde kullanabilirsiniz. Otomatik hesap paylaşımı seçeneği dışında hesaplanan değerlerin Diğer programların isteyeceği formatta hazırlanıp kullanılabilir.

Donanım kilidi bir çok Windows versiyonunda sorunsuz olarak tanınıp kullanılır. Bazı durumlarda donanım kilidi çakışması veya sistem dosyalarına erişilememesi sorunu görülebilir. Bu gibi durumlarda MTH hakkında az bilinenler formunda anlatıldığı şekilde sorun giderilebilir.

Kurulum (Setup) sırasında program bazı sistem dosyalarının daha yeni versiyonları ile değiştirileceğine dair kullanıcıyı mesajlarla uyarabilir. Bu gibi konularda kullanıcı kurulumun devam etmesi yönünde olumlu cevap vermelidir. Bu sayede kurulum başarı ile tamamlanabilecektir.

Şifre bilgileri kullanıcı paketinden şifre bilgisi kartı üzerinde kendi Lisansını aldığı modüller için ayrı ayrı verilir. Kurulum sonrası çıkan Şifre sihirbazı bu bilgileri sizden istiyecektir. Eğer bu kısımda yanlış bir değer girilirse genel MTH dizini altında User dizininde bulunan mthregwiz uygulama dosyası çalıştırılarak düzeltilebilir.

MTH modülleri text tabanlı dosyalardan sayısal veriler okuduğu için nokta, virgül ayarları program çalıştırılmadan önce bir kez ayarlanmalıdır. Bu ayar Setup programında kullanıcı için otomatik olarak yapılır. Bazı sistemlerde bu ayar başarılı olmayabilir. Bu gibi durumlarda MTH hakkında az bilinenler formunda anlatılan şekilde ayarları el ile yapılandırmalıdır.

Önceki Windows sürümlerinde karşılaşılan bu problem Win.ini altındaki [FontSubtituies] başlığı altında fontlar için Türkçe karakter kod ayarı yapılarak giderilebilir. Bu ayar Setup programında kullanıcı için otomatik olarak yapılır. Bazı sistemlerde bu ayar başarılı olmayabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcı MTH hakkında az bilinenler formunda anlatılan şekilde ayarları el ile yapılandırmalıdır.

Hayır, MTH programları Pc tabanlı tasarlanmış yazılımlardır. 32/64 bit Windows İşletim sistemine sahip her bilgisayarda çalışabilir.

Hayır, MTH programları tek bilgisayarda çalışmak üzere lisanslı olarak satılırlar. Birden fazla bilgisayarda çalışma ihtiyacı varsa bir lisanslı modülden sonra talep edilecek her modülün %50 ve artan oranlarda indirim ile kullanıcılara sunulduğu unutulmamalıdır.

MTH programları Türkçe dil desteği ile kullanıcılara sunuluyor. Türkçe olmasını yanı sıra detaylı hazırlanmış kullanım kitapları, Konuya hassas yardım dosyaları, Öğretici film dosyaları ile MTH programları ekstra bir eğitim almadan kolaylıkla kullanılabilir.

MTH nin kullandığı hesap yöntemleri Ashrae, M.M.O. ve ilgili DIN ve TS standartlarında tavsiye edilen hesap yöntemleridir. Gerekli bilgilere, formülasyonlara, Tablo, Çizelge ve Diagramlara MTH modüllerinin kitaplarından, Yardım dosyalarından ve ilgili yönetmeliklerden ulaşılabilir

Evet, MTH modülleri kullanıcılara Türkçe dil dosyaları ile ulaşır. Bu dosyalar program içerisindeki Dil Editörü ile istenilen dilde düzenlenip kullanılabilir. Bu durumda kullanıcı kullanmak istediği dilin program içerisindeki karşılıklarını programa tanıtarak tüm dillerde hesap ve yazdırma yapabilir.

MTH programları Lisanslı satışı sonrasında ANT Mekaniğin Program Eğitimi, 1 Yıl sınırsız Telefon Desteği, Yerinde Servis (Bayiler olan illerde), CD yenileme, Hasar gören kilidin değiştirilmesi, E-mail, Kütüphane yenileme, Ara versiyonların ücretsiz yenilenmesi ve daha bir çok hizmetini edinebilirsiniz.

Türkiyede ilk defa Windows ortamında hazırlanan mekanik tesisat projelerinde ısıtma klima soğutma konusunda hesap desteği sağlayan bir bilgisayar yazılımdır.

Vestibulum a fringilla scelerisque ante nisl id taciti parturient praesent suscipit mi at id vestibulum cum vel purus suspendisse egestas ad aenean a penatibus urna.Dignissim senectus metus sodales euismod.

Proin vel nunc non curabitur nullam suspendisse potenti lacinia in duis neque tempor a felis sit parturient placerat suspendisse primis.

Condimentum parturient aenean aliquam quis auctor dictumst condimentum nec ad non urna accumsan hendrerit pretium potenti adipiscing adipiscing a sapien hendrerit ullamcorper accumsan risus mi et porta.

Ac et condimentum potenti condimentum.

A faucibus leo auctor scelerisque sit torquent non ligula maecenas a suspendisse fermentum habitant aliquet consectetur mi ad nisl himenaeos elementum lobortis ornare ac adipiscing leo condimentum consectetur nibh laoreet.

Dictum a elit ridiculus odio montes.

Enim adipiscing commodo vestibulum condimentum parturient vulputate gravida phasellus scelerisque tellus lobortis scelerisque hac metus tincidunt mi.

Vestibulum vestibulum parturient inceptos scelerisque neque a facilisis posuere sem ullamcorper scelerisque ac.

Dignissim id a at adipiscing aptent nunc a dui dis quis est arcu parturient conubia lacinia adipiscing pulvinar nullam mi etiam leo molestie at elementum.

Quis nam per sem facilisis a a parturient consectetur mauris scelerisque parturient adipiscing pretium ac eget consectetur.

Condimentum nascetur sagittis eu himenaeos pharetra natoque bibendum pharetra nec vel a turpis dis phasellus ultrices sapien.